Panevėžiečiai pamilo mopsus, bet brangiai kainuojantį grynaveislį įperka ne kiekvienas

Kumpis ir ArbūzasJau kelintą sekmadienį Panevėžyje į parką pabendrauti atbinzena Kumpis, Arbūzas ir Riestainis. Tokiais linksmais vardais pavadinti neseniai susikūrusios mopsų veislės šunelių bendruomenės nariai.

Prie „Cido“ arenos ateina vis daugiau

„Idėja susiburti kilo bendraujant socialiniame tinkle „Facebook“. Čia buvo mopsų augintojų grupė, kurioje nariai dalijosi įvairiais patarimais, kaip prižiūrėti ir auginti šiuos šunis. Panevėžietė Viltė į grupės paskyrą įkėlė savo augintinio nuotrauką ir paragino atsiliepti panevėžiečius, kurie turi tokius pačius šunis“, – apie bendruomenės įkūrimo pradžią „Sekundei“ pasakojo jos atstovas Tomas Morkūnas.

Taip paaiškėjo, kad Panevėžyje mopsai gana populiarūs. Todėl jų šeimininkai nusprendė sukurti savo grupę ir susitikti gyvai.

Taip ir atsirado nauja šios bendruomenės tradicija sekmadieniais susitikti parke šalia „Cido“ arenos. Čia atėję šeimininkai pasidalija informacija apie šunų aprangą, ėdalą, priežiūros priemones.

„Dabar mūsų grupėje yra 55 nariai. Į pirmus susitikimus atėjo 8 šuniukų šeimininkai. Mes susipažinome, pasidalijome patirtimi. Man pačiam aktualu buvo striukė savo mopsui. Vėliau gal sugalvosime kažką įdomesnio nuveikti: demonstruosime madas, rengsime varžybas“, – planuoja Tomas.

Panevėžiečiai, auginantys mopsus, susibūrė į bendruomenę.

Ištikimi, mieli ir nepikti

26 metų panevėžietis šunį įsigijo dar neseniai ir šiam dabar 7 mėnesiai. Veislę vaikinas rinkosi gana ilgai. Paskutinį šunį jis laikė dar vaikystėje.

„Šuns panorau, kai išsikrausčiau iš tėvų. Mane pavergė mopsų veislė. Pastebėjau, kad jie daug kam mieli, nes aplink gyvena ne vienas tokios veislės atstovas. Visame mieste gali būti ir labai daug“, – mano Tomas.

Pasidomėjus mopsų charakterio savybėmis, šeimininkui labai patiko, kad jie tokie ištikimi, draugiški, neagresyvūs ir bendraujantys. Netrukdo vaikinui net ir keturkojo knarkimas naktimis ir plaukų kupetos namuose. Mat šie šunys itin gausiai šeriasi.

„Svarbiausia šerti kokybišku ėdesiu, prižiūrėti, ir didelių rūpesčių nebus“, – patarė mopso šeimininkas.

Brangių grynaveislių nėra daug

Be to, jis priduria, iš veislyno pirktas šuo kelia mažiau bėdų dėl tvarkos. Tačiau toks mopsas ir gerokai brangesnis – jo kaina gali siekti 1000 eurų. Veislyne gimęs mopsas, pasak Tomo, ir mažiau serga.

Iš pažiūros ir mišrūnai, ir grynaveisliai šios veislės atstovai itin nesiskiria. Bet pastarųjų Panevėžyje nėra daug.

Pats T. Morkūnas savo augintinį įsigijo iš veislyno. Jo tikrasis vardas yra Eminem Premjera, tačiau viešumoje juo šaukti savo bičiulio pašnekovas teigia nedrįstantis. Todėl perkrikštijo jį Kumpiu.

„Kai šuo juokingas, tai ir vardas toks pat. Bet tai jiems nekenkia, tik suteikia dar daugiau mielumo. Mūsų bendruomenėje dar yra Riestainis, Arbūzas, Molė“, – šypsosi vaikinas.

Jo augintinis grupėje jauniausias.

Šaltinis: https://www.alfa.lt/straipsnis/50233121/panevezieciai-pamilo-mopsus-bet-brangiai-kainuojanti-grynaveisli-iperka-ne-kiekvienas